Dekoratif ürünler içerisinde önemli yeri olan maddeler ve malzemeler vardır. Estetik bir görsel oluşturmak amaçlı görsel araçlara dikkat edilmelidir.

Özellikle klasik mobilya dekorasyonu içerisindeki ürünlerin birbirleri ve ortam içerisiyle uyum sağlaması gerekmektedir. Belli başlı dikkat edilmesi gereken eşyalar ve eşya üzerindeki detaylar vardır. Dekorasyon yapılacak iş yeri, ev ve benzeri yerlerde kişinin zevki yansımalıdır. İçerisinde zaman geçirecek olan bireylerin görsel zevklerine göre dekoratif eşya ve araçlar kullanılmaktadır. Eşya ve araçların ortam renklerine ve şekillerine uymasına dikkat edilmelidir. Kullanılan bu tür eşya ve araçlardan birisi ise inci dekorasyon malzemesidir.

Klasik Dekorasyonda İnci Kullanımı

Ev dekorasyonu ürünleri içerisinde en çok kullanılan eşyalardan birisi tablolar ve çerçevelerdir. Fotoğrafların görsel amaç için çerçeveletip oda içerisinde kullanılması mümkündür. Bu kullanım içerisinde çerçeve ve tablonun diğer dekoratif eşyalar ile uyumu sağlanabilmelidir. Aynı şekilde en çok kullanılan çerçeve ve tablo dekorasyonlarında inci model olanları seçilmelidir. İnci çerçeveleri ile fotoğrafların daha estetik bir şekilde kullanımı amaçlanmaktadır.

Aynı zamanda dekoratif ürünler ile ve oda içerisindeki renkler ile uyumu böylece kolayca sağlayabilmektedir. İnci çerçevenin içindeki fotoğrafında daha estetik gözükmesini sağlamaktadır. Günümüzde kullanılan dekor ürünlerden birisi ise masaların üzerinde kullanılan çeşitli görseller olmaktadır. Fil, kaplumbağa ya da nar şeklindeki farkı görseller kullanılabilmektedir. Bu görsellerin içerisindeki bir ayrıntı da inci detaylı olmasıdır.

İnci Dekor Kullanım Detayları

İnci detayın sağladığı parlaklık ile ürünler daha dikkat çekici ve estetik bir görüntü
sunabilmektedir. Dekorasyon içerisinde bir kural da fazla renk kullanımından kaçınılmaktır. Gözü yormayacak şekilde dekor ürünlerin kullanılması gerektiğidir. Bu açıdan bakacak olur isek incinin sade tek renkteki görünümü dekorasyona yardımcı olabilmektedir. İncili işlemeler arasında saat ürünleri de oldukça fazla kullanım içerisindedir. Saat çevresinde ve yüzeyinde kullanılan estetik inciler değişik bir hava katmaktadır. Ev eşyaları arasında kullanımı çok fazla olan duvar ve masa saatlerindeki inci detayları diğer dekorla ile uyum sağlamak açısından da kolaylık sağlamaktadır.